Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

práce v chráněné dílně z domova

Autor Vojta
Předmět práce v chráněné dílně z domova
Dotaz Dobrý den, chtěl bych se zeptat. V sousedním městě otevírají chráněnou dílnu. V našem městě žádná není. Je možné být zaměstnancem chráněné dílny a mít v pracovní smlouvě místo činnosti doma - když to charakter práce dovolí? Záleží to na velikosti postižení, jestli je to umožněno i lidem s menším handicapem, zda kvůli práci doma nebudou pro chráněnou dílnu klasifikováni jako lidé s postižením. Děkuji předem za vaši odpověď Zůstávám s pozdravem Vojtěch Novák

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Nováku,

v zásadě jde o to, abyste pracoval doma. problém však bude v tom, že chráněná dílna nebude moci uplatnit část dotace na Vaše pracovní místo. Tím se domnívám, že chráněná dílna s tím nebude asi souhlasit.

S pozdravem Václav Krása