Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Práce v chráněné dílně

Autor Zuzana Mahdalíková
Předmět Práce v chráněné dílně
Dotaz

Přeji krásný den,pane Krása,

chtěla bych se zeptat,jestli nějaký zákon upravuje podmínky zaměstnávaní lidí se zdravotním postižením v chráněných dílnách.

Zaměstnala jsem se v chráněné dílně,ale podmínky,jak pracovní,tak všechno ostatní se přibližuje spíš vězení.Když jsem se byla informovat na inspektorátu práce,řekli mi,že podle nového zákoníku práce si to pan jednatel může klidně dovolit.To je skutečně tento stát tak skorumpovaný,že je dovoleno ubližovat chudákům,se kterými život zametl tak hrozně,že když chtějí být užitečný,tak je můžeme využívat.Jsem sklamaná tím,co se tady děje.Můžete mi nějak poradit???

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Mahdalíková,

podmínky zaměstnávaní osob se zdravotním postižením upravuje zákon č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti, a to hlavně v § 73-81.

S pozdravem Václav Krása