Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

práce u agentury

Autor Jana
Předmět práce u agentury
Dotaz Dobrý den, po odebrání ID jsem nastoupila u agentury práce. V současné době, zřejmě pro nedostatek práce, mě nechává agentura neustále doma. V tomto měsíci jsem byla v práci pouze 4 dny. Pracovní smlouvu mám sjednanou do konce února 2015 (nejedná se o žádnou brigádu, ale o práci na hlavní pracovní poměr). Nyní jsem se dozvěděla, že za tuto dobu mi nenáleží žádná mzda ani náhrada. Opravdu to už není v novém ZP nijak ošetřeno? Jak dále postupovat? Děkuji za odpověď a radu

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jano,

nejsem odborníkem na pracovní právo, záleží jak je nastavena pracovní smlouva, přesto se domnívám, že zaměstnavatel musí plnit ustanovení smlouvy, která se týkají mzdových nároků.

Doporučuji Vám se v této věci obrátit na občanskou poradnu, která je v každém okresním městě a nebo na ÚP, kde by Vám také mohli poradit.

S pozdravem Václav Krása