Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Práce u 3. stupně

Autor Michaela Hlavatá
Předmět Práce u 3. stupně
Dotaz Dobrý den pane Kráso, mám dotaz mám invalidní důchod třetího stupně, ale mám uvedeno, že mohu pracovat za zvláštních podmínek. Chci se zeptat je nějak omezený výdělek pracuji na dohodu, kde si mohu vydělat max 10000 Kč, ale pokud bych si nechala strhávat sociální a zdravotní mohu i více. Chci se tedy zeptat zda se mi strhává zdravotní a sociální a zda je tedy výdělek nějak omezen? Jelikož bych nechtěla mít problémy s úřady, co se týká invalidního důchodu a péče. Práci vykonávám z domu. Na vašich stránkách jsem zatím takový dotaz nenašla. Děkuji za odpověď Michaela Hlavatá

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Hlavatá,

pokud máte v rozhodnutí o přiznání ID uvedeno, že můžete pracovat za mimořádných podmínek, potom nemáte žádné omezení v pracovní činnosti, pouze Vaše pracoviště by mělo být přizpůsobeno Vašim pracovním potřebám. Naopak, pro Vás bude výhodnější, pokud budete platit sociální pojištění, protože tím budete mít výšší starobní důchod.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji.