Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Práce rozdělena na dvě smlouvy

Autor Savická
Předmět Práce rozdělena na dvě smlouvy
Dotaz Pracuji v chráněné dílně léta na smlouvu neurčitou. Zaměstnavatel nás nyní nutí abychom měli dvě smlouvy a tu druhou - Dohodu o provedení práce .Do které by zahrnoval práci přesčas, prémie ,odměny atd. A ve stávající smlouvě na neurčito by nám zůstala minimální mzda.(samozřejmě jen tato částka aby se započítavávála do starobního důchodu,nemocenské)Musíme s tím souhlasit a podepat tuto druhou smlouvu DPP? Dále nás zajímá zda zaměstnavatel jedná v souladu se zákonem když nám tuto druhou smlouvu vnucuje.Dále prosím, minimální mzda je odstupňována . Profese -Ochrana osob patří do 2 skupiny .Od ledna letošního roku by nás měl ve dvojce evidovat ale neudělal to a stále nás vede v 1. skupině. Můžeme se nějak bránit? Měl by brát i ohled na stupeň invalidity a dle toho se nám přizpůsobit zátěži v práci ?Děkuji za celou chráněnou dílnu. Savická

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Savická,

nemyslím si, že je dobré, abyste vedle smlouvy na dobu neurčitou ještě podepsali smlouvu DPP, a to na stejnou práci. Při kontrole ÚP by mohlo být toto zpochybněno, a to hkavně pro majitele. Pokud se týká pracovníků, tak příjem z DPP do 10 tisíc měsíčně se nezapočítává do výpočtu starobního důchodu, protože z něho neplátíte Vy ani zaměstnavatel sociální pojištění. Smlouva DPP je také omezena 300 hodinami ročně. Nejste povinna tuto smlouvu podepsat a už vůbec ne s tím zdůvodněním. Zamněstnavatele chápu, měl by levnější zaměstnance, protože by z vyplacených odměn a případně přesčasů neodváděl zdravotní ani sociální pojištění. 

S pozdravem Václav Krása