Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

práce pro společenství domu.

Autor Táňa Pastorková
Předmět práce pro společenství domu.
Dotaz Dobrý den, jsem po amputaci dolních končetin a byl mi přiznán III st. příspěvek na peči. Bydlím v domě společenství vlastníků. Na poslední schůzi shromáždění mě vlastníci oslovili jestli bych nechtěla pro společenství provádět administrativní práci . Mohu tuto práci, za kterou je odměna 1000,-Kč , vykonávat aniž bych přišla o příspěvek na péči? Pobírám starobní důchod. Děkuji Pastorková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Pastorková,

výdělečná činnost nemá vliv na výši příspěvku na péči. Takže se nemusíte ničeho obávat. Pokud jste příjemcem ID III. stupně, pak vždy doporučuji, aby pracovní činnost příjemců ID III. stupně nebyla větší než 3 hodiny denně, což ve Vašem případě zdaleka není.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji