Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

práce pro OZP

Autor sára
Předmět práce pro OZP
Dotaz

Dobrý den, nevím, zda mám dotaz přímo na Vás, ale snad mi budete umět odpovědět. Od března pracuji "v chráněné dílně", pro osoby se ZP. Do půlky června mám zkušební dobu, a stále se rozhoduji zda zůstat. Mám částečný invalidní II. stupeň, 60%  snížená pracovní schopnost. Mám zkrácený úvazek - 5h, ale vzhledem k tomu, že si každou léčbu, doktora, i školu musím nahrazovat, jsem tam denně min. 7h, a je toho na mě moc. Proto se stále rozhoduji, zda ke konci zkušební doby ukončit nebo ne. Brzdí mě v rozhodování převážně to, že kdybych chtěla dát výpověď, je tam 2 měsíční výpovědní lhůta. Zajímalo by mě, zda ze zdravotních důvodů, kdyby se mi stav zhoršil, je možno ukončit pracovní poměr ihned, nebo i přesto musím ty 2 měsíce odchodit. Neuměla bych si to totiž představit.

Děkuji za Vás čas.

 

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Sáro,

při zkušební době můžete ukončit pracovní poměr okamžitě. Totéž platí u zhoršení zdravotního stavu, kdy můžete skončit okamžitě, ale nemáte nárok na odstupné, tedy na dvouměsíční plat. Je potřeba však mít lékařské vyjádření. Zaměstnavatel by Vám měl poskytnout placené volno na návštěvu lékaře, pokud to není pravidelná denní návštěva.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud navštívíte reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz