Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Práce při pobírání plného invalidního důchodu.

Autor Jana Mikešová
Předmět Práce při pobírání plného invalidního důchodu.
Dotaz Dobrý den Chtěla bych se zeptat,zda vnuk Robin Beránek,který je po těžké autonehodě 5 let na vozíku a bere plný invalidní důchod,zda může být zaměstnán,aniž by přišel o invalidní důchod.Šlo by zřejmě o poloviční úvazek. Předem mnohokrát děkuji. Mikešová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Mikešová,

pokud Váš vnuk nemá v rozhodnutí napsáno, že může pracovat za mimořádných podmínek, tak Vám doporučuji, aby pracoval pouze maximálně 3 hodiny denně. Pokud je však na vozíku, tak možná by nevadilo půl úvazku.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.