Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

práce při pnp

Autor Svobodová
Předmět práce při pnp
Dotaz

Dobrý den, pane Kráso, můj syn (24 let) pobírá ID + PNP IV.stupně.  Starám se o něj celodenně. Nyní se mi naskytla příležitost, přivydělat si domácí prací cca 3000 Kč měsíčně, ale musela bych si zřídit vlastní IČO.  Musím si v tom případě za sebe platit sociální a zdravotní pojištění? Nebo je tato povinnost stanovena až od určité částky, kterou vydělám? Děkuji za radu, Svobodová.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Svobodová,

jakmile budete mít živnostenské oprávnění, pak jste povinna platit zálohy v minimální výši na sociální a zdravotní pojištění. Lépe by bylo, kdybyste pracovala na smlouvu DPP, kde do výše 10 000,-/měsíčně neplatí sociální ani zdravotní pojištění.

S pozdravem Václav Krása