Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Práce při plném invalidním důchodu

Autor V. Richtermocova
Předmět Práce při plném invalidním důchodu
Dotaz Dobrý den pane Krása,mám na Vás dotaz. Manželovi přiznali plný invalidní důchod na jeden rok podle §82 odst.1 zákona č. 582/1991 sb.Potřebovala bych vědět zda v případě, že by si sehnal práci na hl.pracovní poměr nebo brigádu, jestli to lze a nebo by o důchod přišel.Dekuji předem za Vaši odpověd. Richtermocová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Richtermocová,

na Váš dotaz nelze odpovědět, protože jste uvedla špatný zákon i §. Přiznání invalidních důchodů upravuje zákon č. 155/1995 Sb., o důchodovém pojištění, § 39, který upravuje dva druhy invalidních důchodů. V odst. 1 je možné přiznat důchod podle písmene a), a nebo podle písmene b). Je nezbytné, abyste mi, podle rozhodnutí o přiznání invalidního důchodu, napsala podle jakého pídmene byl důchod přiznán.

S pozdravem Václav Krása