Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

práce při plném invalidním důchodu

Autor Miroslava Kuttlerová,Bruntál
Předmět práce při plném invalidním důchodu
Dotaz

dobrý den pane doktore,

moc prosím o radu. od roku 2007 pobírám plný invalidní důchod pro komplikovanou Crohnovu chorobu

Dne 4.5.2007 na posudkové komisi ,bylo mi řečeno paní doktorkou ,že mohu pracovat max. 4 hodiny denně (vzhledem ke skutečnost , že pracuji v kanceláři a jsme domluvená se zamestnavatelem ,že pokud  dojde ke zhrošení  zdravotní stavu ,mohu zustat  doma do doby, než dojde ke zlepšení stavu)

Dnes při novém řízení mi paní doktorka sdělila ,že to není pravda , že tím myslela ,že mohu pracovat jen 2 hodiny týdně a chce mi PID snížit. Jak se můžu v tomhle případě bránit ?

děkuji   Kuttlerová Miroslava,Bruntál

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Kuttlerová,

nejlépe bude, když počkáte na rozhodnutí o změně důchodu a poté se odvoláte formou správní žaloby na postup posudkové lékařky. Žaloba se podává u Vašeho místně příslušného soudu.

S pozdravem Václav Krása