Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

práce při plném in.důchodu

Autor Marie Kovalčíková
Předmět práce při plném in.důchodu
Dotaz Dobrý den chtěla bych poprosit o radu.Mám uznaný plný in.důchod,jeto pro mne zcela nová situace ve které se nevyznám.Výměr jsem ještě neobrdžela ale neočekávám nic extra protože jak všichní víme stát se nepředá.Proto bych ráda pokud možno i pracovala abych uživila rodinu.V mém posudku je uvedeno ,jedná se o dlouhodobě nepříznivý zdravotní stav ve smyslu ustanovení § 26 zákona 155/1995.Je invalidní dle § 39 odst.2 písm.c) Není schopen výdělečné činnosti za zcela mimořádných podmínek.Pracovní schopnost poklesla o 70%.Prosí o jednoduché vysvětlení oco se vlastně jedná a jak to mám chápat a zdali mohu pracovat.Ještě bych poprosila o info zdali mám i nějaké možnosti úlev neboli výhod jeko je městská doprava a jiné.Předem moc děkuji za vaší odpověď.Marie Kovalčíková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Kovalčíková,

žádný zákon nezakazuje příjemci ID III. stupně normálně pracovat. problém je v tom, že při opětovném posuzování může posuzující orgán přihlédnout i k tomu, že příjemce ID pracuje na plný úvazek. proto vždy doporučuji, aby příjemci ID III. stupně, pokud nemohou pracovat za zcela mimořádných podmínek, pracovali maximálně 3 hodiny denně.

s pozdravem Václav Krása