Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

práce při PID pouze na 2 měsíce - o prázninách v době dovolených

Autor Šárka Mašková
Předmět práce při PID pouze na 2 měsíce - o prázninách v době dovolených
Dotaz

Dobrý den,

mám PID po roční přezkumu mi byl dán na další 3 roky (duben 2009),jsem samoživitelka,manžel od nás odešel,nijak mi nepomáhá,a ani od něj nepobírám žádné peníze na vyživovací povinnost na nerozvedenou manžeku.Jsem silný revmatik stupeň 4 a mám velmi omezený pohyb rokou a nohou.Byla mi teď o prázdninách nabídnuta práce na 4 h týdně,kterou bych zvládla a to vydávat cest.příkazy řidičům,tato práce je záskok za dovolené.Zaměstnavatel za mě chtěl po dobu 2 měsíců i platit soc. a zdrav.dávky,které za me jinak platí stát a dnes mi přišel dopis od posudkové komise že ihned chtějí přezkoumat můj zdrav.stav.a odebrat mi PID,paní doktorka si to nenechala vysvětlit ani od mé osoby ani od zaměstnavatele.Zaměstnavatele jsem požádala ihned aby naši dohodu zrušil,v současné krizi zěžko někdo zaměstná PID,cožpak naše zákony jsou u nás dělány jen pro samé podvody a když chce někdo jednat slušně tak na to doplatí!!!Opravdu mi může být odebrán PID i když jsem ještě do plnění dohody nenastoupila a ihned ukončila dohodu,která opravdu měla být jen na 2 měsíce abych mohla dětem dopřát aspoň pár výletů o prázdninách,když jejich otec podvodem a machinacemi s firmami dělá že je musí přepsat na svého společníka a je 6x za rok na zahraniční dovolené,a naše zákony jsou na tyto podvody krátké!!!Kde je ta "Pravda a láska,která vítězí nad lží a nenávistí".Děkuji za pochopení a odpověď na dotaz s úctou Šárka Mašková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Mašková,

považuji postup posudkové lékařky za zvláštní a neadekvátní. Pokud by Vám odebrala PID, doporučuji Vám odvolad se. Odvolání při nesouhlasu ve věci invalidních důchodů je třeba podat formou správní žaloby. Poradna Národní rady osob se zdravotním postižením ČR by Vám právně poradila jak žalobu formulovat a správně jí podat. Spojení na poradnu najdete na www.nrzp.cz/poradna .

S pozdravem Václav Krása