Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

práce při PID

Autor jiří štěp.
Předmět práce při PID
Dotaz

 

Dobrý den,pane KRÁSA.

Prosím o radu.Mohu být zaměstnán u jednoho podniku  na dvě smlouvy pokaždé na jinou činost práce je vždy na 4hodiny dle potřeby ráno a 4hodin vždy po obědě ráno jako řidič a odpoledne jako pomocný skladník.  DÍKY ZA VAŠÍ ODPOVĚD´    ŠTĚP JIŘÍ

 

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Štěpe,

záleží na tom jaký důchod pobíráte. Pokud máte ID III stupně a nemáte v rozhodnutí větu, že jste osobou, která může pracovat za zcela mimořádných podmínek, tak se vystavujete nebezpečí, že Vám bude ID při příští kontrole odebrán. Pokud pobíráte ID ve II. či I. stupni, tak je asi vše v pořádku.

S pozdravem Václav Krása