Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

práce při PID

Autor Renata Kačícová
Předmět práce při PID
Dotaz

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zdali můžu pracovat při PID.Zatím mám smlouvu n 18hod. týdně, ale přesto mám obavy, aby mi nebyl odebrán PID. V oznámení mám napsané: Podle článku II bodu 8 zákona č. 306/2008 Sb. plný invalidní důchod, na který vznikl nárok před 1.lednem 2010. se ve výši, v jaké náležel ke dni31. prosince 2009, považuje od 1. ledna 2010 za invalidní důchod pro invaliditu třetího stupně. V případech uvadíte, že by se mělo pracovat maximálně 1/3 tj.13 hod.?Předem děkuji za odpověď.

S pozdravem Kačícová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Kačicová,

záleží vždy na mnoha okolnostech jak posudkový orgán hodnotí zaměstnání při pobírání ID ve III. stupni. Domnívám se, že 18 hodin týdně práce je ještě únosná mez.

S pozdravem Václav Krása