Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Práce při PID

Autor Věrka
Předmět Práce při PID
Dotaz Dobrý den, dovoluji si ještě reagovat na zodpovězený dotaz, který mi přišel 23.7.2010. Jelikož nemám skener, tak Vám posouzení mého zdravotního stavu opíšu. Výsledek posouzení zdravotního stavu a míry poklesu pracovní schopnosti: 1. Jedná se dlouhodobě nepříznivý zdr.stav ve smyslu ustanovení § 26 zákona 155/1995 Sb. o důchodovém pojištění, v platném znění. 2. Je invalidní dle § 39 odst.1 zákona č.155/1995 Sb., ve znění pozdějších předpisů. Jde o invaliditu 3.stupně dle § 39 odst.2 písm. c) cit.zákona. Není schopna výdělečné činnosti za zcela mimořádných podmínek. Z důvodu dlouhodobě nepříznivého zdr.stavu poklesla její pracovní schopnost o 70% a nesplňuje podmínky ust. § 6 vyhl.č.359/2009. Zajímá mě, zda si občas mohu přivydělat, neboť při splácení hypotéky budeme asi těžko vycházet. Mám M.Crohn a jsem po ileocekální resekci střeva pro stenosu a mezikličkový absces. Děkuji za radu Věrka

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Věrko,

pokud budete pracovat pouze občasně a nebo na úvazek nepřesahující 1/3 pracovní doby, tak se domnívám, že byste neměla mít problém při případné kontrole posouzení nároku na ID.

S pozdravem Václav Krása