Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

práce při PID

Autor Stanislav
Předmět práce při PID
Dotaz

Dobrý den,chci s prosím zeptat v.r.2001 mi byl přiznán PID podle ust.§ 39 odst.1 /a zákona č.155/1995 Sb.v plat.znění(dále jen zdp).je to už 9let co jsem v PID na LPK jsem loni podepsal ,že už mě nebudou volat na kontrolu mého zdrav. stavu.Tak jsem se prosím chtěl zeptat ,zda si mohu najít práci na dohodu,s tím že mi nevezmou PID.

                                                                                     děkuji za odpověd a přeji příjemný den.

                                                                                        p.Spurný Stanislav

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Stanislave,

předal jsem Váš dotaz do poradny NRZP ČR.

Václav Krása

Vážený pane Stanislave,

pokud by šlo o dohodu o provedení práce, pak výkon této činnosti nemůže být důvodem k odebrání PID. V případě dohody o pracovní činnosti by za určitých okolností mohl být dlouhodobější výkon výdělečné činnosti posouzen jako projev adaptace na postižení a mohlo by dojít ke snížení stupně invalidity. Podle našich zkušeností však takové nebezpečí není, pokud rozsah pracovního úvazku nepřevyšuje třetinu stanovené pracovní doby, t.j. cca 13 hodin týdně. Totéž platí i pro případný pracovní poměr.

S pozdravem

JUDr. Jan Hutař