Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

práce při PID

Autor míra
Předmět práce při PID
Dotaz

vážený pane kráso

po srdečním infarktu mi byl přidělen PID,bývalý zaměstnavatel mě požádal pro nedostatek zaměstnanců o výpomoc formou brigády na dobu určitou a to na smlouvu na 1 rok  bez omezení,nemohu za tuto pomoc přijít o PID?                 děkuji

 

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Míro,

na tuto otázku nelze přesně odpovědět. Pokud pobírate PID vyměřený podle § 39 odst. 1 písm. a), tak záleží na posouzení posudkového lékaře zda Vaši pracovní aktivitu bude považovat nad rámec přiznaného PID.

S pozdravem Václav Krása