Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Práce při PID

Autor
Předmět Práce při PID
Dotaz

Dobrý den, ráda bych se zeptala na možnost přivýdělku při PID (podle §39  odst.1  písm.a) Chodím 3 x týdně na dialýzu z důvodu selhání ledvin a čekám na transplantaci ledviny. Moje finanční situace však není nejlepší. Dostala jsem nabídku na práci v květinářství, což není nijak náročné, ale problém je v tom, že nevím kolik hodin bych podle mého důchodu mohla pracovat abych o něj nepřišla. Dočetla jsem se že moje pracovní schopnost poklesla o více než 66 %. Znamená to že těch zbylých 34% můžu pracovat? Když si ale spočítám kolik je 34% z 40 hodin týdně, dělá to necelých 14 hodin. To není ani na částečný úvazek.. Nevím co s tím. Mohl byste mi prosím poradit? Děkuji. Petra G (27 let)

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Petro,

doporučuji Vám vaši pracovní aktivitu konzultovat s ošetřujícím lékařem, ale také s pracovníkem posudkové komise tak, aby nedošlo ke zhoršení Vašeho zdravotního stavu nebo odebrání Vašeho důchodu.

S pozdravem.

Václav Krása