Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Práce při PID

Autor Luděk Bartoš
Předmět Práce při PID
Dotaz

Dobrý den,

prodělal jsem léčbu leukémie včetně transplantace kmenových buněk, nyní docházím na odběry krve, kostní dřeně, PET-CT a léčba pokračuje preventivními chemoterapiemi. Byl jsem rok v neschopnost, která nyní končí, byl mi přiznán ID III. stupně a na rozhodnutí je uvedeno: došlo k poklesu pracovní schopnosti nejméně o 70% a není schopen výdělečné činnosti za zcela mimořádných podmínek. V současné době se můj zdravotní stav zlepšil a cítím se docela dobře. Můj zaměstnavatel má zájem, abych u něj dále pracoval, proto bych se rád zeptal, zda je to možné. Přeji hezký den a za odpověď předem děkuji.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Bartoši,

můžete začít pracovat, ale pokud pobíráte ID III. stupně, tak vždy doporučuji pracovat maximálně 3 hodiny denně. je však pravděpodobné, že pokud Vám léčba zabrala, že Vám stejně bude snížen ID na nižší stupěň, a potom již nebude nic bránit tomu, abyste byl plně zaměstnán.

S pozdravem Václav Krása

 

 

Vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.