Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Práce při PID

Autor Renoušková
Předmět Práce při PID
Dotaz Dobrý den Vážený pane Kráso Pobírám plný invalidní důchod dle odstavce a). Nyní mi byla nabídnuta práce, kterou bych mohla z hlediska svých zdravotních problému vykonávat. Jedná se o lehkou nenáročnou práci. Jenže je třeba abych dělala na 40hod týdně. Mně by to problém nedělalo, ale nevím jaká mám s mou pobírající dávkou práva ohledně pracovních hodin? V případě, že bych toto zaměstnání přijala tak jaké je riziko odebrání dávky? A platí se nějaké pokuty? Je nějaká varianta inv. důchodu při které bych mohla dělat 40.hod bez strachu s odebrání této dávky? Předem Vám moc děkuji za Váš čas strávený nad odpovědí.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Renoušková,
vzhledem k tomu, že Váš PID byl přiznán podle písmene a), neměla byste soustavně pracovat. Domnívám se, že při 40 hodinové týdenní pracovní době Vám bude důchod odebrán.
S pozdravem Václav Krása