Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

práce při péči

Autor Marta Nováková
Předmět práce při péči
Dotaz Dobrý den pane Krása, obracím se na Vás s prosbou o radu. Jsem již 4 roky pěstounka postiženého chlapečka. Pobírám pěstounskou odměnu a péči o osobu blízkou. Nyní je chlapec v dopoledních hodinách ve škole, a já mám možnost si přivydělat. Ale nemůžu se domluvit o podmínkách každý říká něco jiného. Ta práce by byl úklid, na dpp pondělí až pátek po 8 hodinách. Plat vychází 60 Kč na hodinu. Můžete mi prosím poradit, odvádím z toho sama nějaké daně a kam bych to měla nahlásit? Jde mi o to aby jsem nespadla do průšvihu místo aby jsem malému mohla dopřát více potřebných věcí. Mnohokrát děkuji za odpověd. Nováková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Nováková,

pokud nastupujete do pracovního poměru tak jste povinna platit sociální a zdravotní pojištění a zaměstnavatel ýza Vás samozřejmě odvádí svůj podíl pojištění. Nemá to nic společného s odměnou pěstouna ani s PnP. Pokud byste práce vykonávala na živnostenský list jako OSVČ, tak se musíte přihlásit u své zdravotní pojišťovny jako plátce zdravotního pojištění a na OSSZ jako plátce důchodového pojištění. Stačí Vám platit minimální pojištění. Na konci roku za Vás zaměstnavatel podá daňové přiznání, pokud byste byla OSVČ, tak jej musíte podat Vy.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji