Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

práce při invalidním důchodu I.stupně

Autor Dana
Předmět práce při invalidním důchodu I.stupně
Dotaz

Dobrý den pane Kráso,

chtěla bych vás požádat o radu. Loňského roku mi byl přiznán invalidní důchod I.stupně na Bechtěrevovu chorobu V. stupně. V rozhodnutí mám uvedený § 39 odst. 2 písm. a)  U zaměstnavatele mám nepravidelnou pracovní dobu 12 hodin denně, při zachování pracovního úvazku 40 týdně. Zaměstnavetel mi v některých pracovních záležitostech vyhověl, tudíž se můj zdravotní stav nezhoršuje. Nejsem si jista,  zda bych 12 hod. pracovní dobou mohla ohrozit pobírání invalidního důchodu, nebo jestli mohu pracovat jen na 8 hod. denně, nebo méně hodin. Předem děkuji za pomoc. Dana

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Dano,

při pobírání ID I. stupně nemáte žádné omezení v pracovní činnosti.

S pozdravem Václav Krása