Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

práce při invaditě lll.st.

Autor Anna
Předmět práce při invaditě lll.st.
Dotaz Dobrý den, mám již dva roky přiznánu invaliditu III. st (v posudku o invaditě je věta ....není schopen vykonu práce ani za mimořádných podmínek...) Pravděpodobně i tím , že jsem celou dobu přiznané invalidity nepracovala, se můj zdravotní stav o něco málo zlepšil. (vyšetření však stále vykazují hodnoty -dle vyhlášky pro III. st. invalidity) Dostala jsem však nabídku na práci 6 hod /týdně -pedag. asistenta při praktické výuce (jedná se o práce 1den /týdně /á 6 hod). Chápu, že rozhodnutí LPK nijak nejste schopen předvídat, avšak zajímalo by mě, zda v případě přijetí této práce je , dle Vaší zkušenosti, pravděpodobné,že by mi byl stupeň invalidity snížen či invalidita zcela odňata.? Děkuji za odpověď ANNA

Odpověd na dotaz:

Dobrý den paní Anno,

vždy doporučuji, aby osoby, které pobírají ID III. stupně pracovali max. 3 hodiny denně což odpovídá cca 30% zbytkového potenciálu. Tudíž 6 hodin pracovní aktivity v týdnu není žádný problém. Myslím, že můžete tuto práci vzít.

S pozdravem

Václav Krása

Budu rád, když navštívíte reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz.