Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Práce při III. stupni ID

Autor Alena
Předmět Práce při III. stupni ID
Dotaz

Dobrý den,

obracím se na Vás s dalším dotazem, protože mám zamotanou hlavu. Je možné nějak požádat o změnu posudku o invaliditě, kterým mi byl přiznám III. stupeň ID, kde je uvedeno , že " došlo k poklesu pracovní schopnosti nejméně o 70% a není schopen výdělačné činnosti za zcela mimořádných podmínek". Jelikož mi byla vypočtena neúnosná částka  3974,- Kč , že které nejde vyžít a nemám ani nárok na pobírání dávek z důvodu, že žiji s matkou, jsem tak nucena prostě si najít práci na doma, ale dotaz je ten, zda§li je možné nějak požádat posudkového lékaře o změnu výroku v posudku, že "jsem schopna pracovat za mimořádných podmínek" ? abych mohla vykonávat lehkou duševní práci z domu na počítači a alespoň si nějak finančně polepšit. Jinak co jsem se dívala na netu, tak bych teoreticky mohla pracovat  asi jen max 3 hodiny denně. Je to tak?: Nevím jak to řešit. děkuji A.K.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Aleno,

při ID III. stupně vždy doporučuji pracovní činnost v rozsahu maximálně 3 hodiny denně. ve Vašem případě se však domnívám, že byste se na tuto skutečnost nemusela ohlížet. Váš ID je natolik nízký, že byste se neměla bát normálně pracovat. Jediná sankce může být v tom, že Vám může být ID snížen na ID II. stupně. Čili, že přijdete asi o 1300,- korun. Proto nemá význam usilovat o nové posouzení, ale začít, pokud máte možnost, pracovat. je sice možné požádat o přeposouzení, aby Vám byl přiznán  ID, který umožňuje prácvi za mimořádných podmínek, ale to je na dlouho a výsloedek jue nejistý.

S pozdravem Václav Krása