Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

práce při ID. I. stupně

Autor Zita
Předmět práce při ID. I. stupně
Dotaz

dobrý den pane Krása,
přítel je v ID I. stupně a nyní nastoupil na částečný úvazek cca 4-6 hod denně, ale po 3 měsících, tj. po zkušební době mu chtějí úvazek prodloužit na 8 hod. denně. Nebude to mít vliv na jeho důchod ??? Já si chci jen ověřit, že když je poživatelem ID I. stupně může pracovat bez omezení. Prosím o sdělení, zda tomu tak je.
 
 
Velmi pěkně děkuji a přeji příjemný páteční den

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Zito,

Váš přítel může v zásadě pracovat bez omezení. Pouze se předpokládá, že práce by neměla být příliš fyzicky náročná. Pokud tomu tak je, tak se nemusíte ničeho obávat a přítel by neměl o ID přijít.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.