Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Práce při ID

Autor Jana
Předmět Práce při ID
Dotaz

Dobrý den pane Kráso,

mám ČID z důvodu totální endoprotézy kyčle. Přibližně přede dvěma lety mi našli nádor močového měchýře a následnou nefunkčnost ledviny. Od té doby jsem byla již 4x s tímto na operaci (naposledy v listopadu 2008)  a v současné době se léčím na onkologii, kde podstupuji chemoterapii. Při nynějším ČID pracuji na zkrácený úvazek, tj. 4 hodiny denně. Protože musím dojíždět za léčbou a mám častou absenci v zaměstnání (pobyty v nemocnici i následnou rekonvalescenci jsem řešila dovolenou),  byl mi navržen PID. Jsem však samoživitelka a mám obavy, zda bych vystačila s penězi. Nevím, zda bych si mohla při PID v mém případě přivydělat. Vím, že zdraví je přednější, ale z něčeho žít také musím. Děkuji předem za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jano,

na otázku nelze jednoznačně odpovědět. Záleží na tom jaký Vám bude přiznán důchod, zda podle písmene a) nebo b) § 39, odst. 1, zákona 155/1995 Sb., o důchodovém pojištění a na dalších okolnostech.

S pozdravem Václav Krása