Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Práce pri ID

Autor Marcel illeš
Předmět Práce pri ID
Dotaz

Pobíram invalidni duchod a chtel bych se zeptat jestly pri 3stupni invalid.mohu pracovat u bezpečnostní agentury,mohl bych sedet na vratnici a zapisovat jen SPZ,mam po operaci obou kotníku.Ptal sem se na OZZP a rekly mi že mohu.Jinak vam preji krasny den,s pozdravem ILLEš

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Illeši,

při pobírání ID III. stupně pracovat můžete, ale vystavujete se určitému nebezpečí, že při příští kontrole Vašeho zdravotního stavu, Vám může být důchod odebrán nebo Vám může být snížen stupeň invalidity. Proto Vám doporučuji, abyste Vaší pracovní aktivitu snížil na méně než polovinu plné pracovní doby. Pokud však máte v rozhodnutí o přiznání ID, že jste osobou, která může pracovat za zcela mimořádných podmínek podle § 39, odst. 4, písm. f), zákona č. 155/1995 Sb., o důchodovém pojištění, můžete pracovat bez omezení.

S pozdravem Václav Krása