Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Práce při ID 2.st.

Autor Sandra Soukalová
Předmět Práce při ID 2.st.
Dotaz

Dobrý den, chtěla bych se informovat ohledně práce. Jsem momentálně v ID 2.st (jeden rok, hraniční porucha osobnosti), beru 4 a půl tis. Také pobírám příspěvek na bydlení 5tis. Chtěla bych se zeptat, zda je možné jít do práce na částečný úvazek, aniž bych o příspěvek přišla, protože pokud ano, na č.ú. bych si vydělala zhruba stejně jako je příspěvek a zároveň nemám zatím žádnou jistotu, zda bych práci zvládala a nerada bych zase absolvovala novou žádost a tím i finančně "zbytečně" strádala.

Děkuji za odpověď, Soukalová.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Soukalová,

pokud půjdete pracovat tak Vám samozřejmě bude snížen příspěvek na bydlení, ale výše důchu se nezmění. Přesto Vám doporučuji, abyste vzala nabízenou práci. Po roce evidence na ÚP jako uchazečka o zaměstnání Vám již není evidence počítána do odpracované doby pro nárok na starobní důchod. To by se později projevilo při výpočtu Vašeho starobního důchodu.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu http://www.vaclavkrasa.cz/. Děkuji.