Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

PRÁCE PŘI ID

Autor Radek Mrkos
Předmět PRÁCE PŘI ID
Dotaz Vážený pane Kráso, rád bych se Vás zeptal, zda počet odpracovaných hodin nebo výše výdělku může ovlivnit snížení stupně invalidity nebo dokonce úplné odebrání invalidního důchodu? S přáním všeho dobrého.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Mrkosi,

to záleží na druhu ID. Pokud máte ID pro invaliditu z mládí, nebo máte v rozhodnutí uvedeno, že můžete pracovat pouze za mimořádných podmínek, tak nemáte žádné pracovní omezení. Jinak vždy doporučuji, aby při III. stupni ID, lidé omezili pracovní aktivitu na 3 hod. denně. Vůbec se však nesleduje výdělek, spíše rozsah pracovního úvázku. 


S pozdravem Václav Krása

Rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na prohlédnutí reklam na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.