Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Práce při ID

Autor Jan Žáček
Předmět Práce při ID
Dotaz

Dobrý den, chci se zeptat, jestli mohu pracovat z domu ( pc, účetnictví ap. ), když mám ID 3 st. a na rozhodnutí mám uvedeno  " ...poklesla Vaše schopnost soustavně vydělečné činosti o 70% " . Děkuji vám za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Žáčku,

můžete pracovat z domova. Ale vzhledem k tomu, že nemáte v rozhodnutí o přiznání ID III. stupně uvedeno, že můžete pracovat za mimořádných podmínek, doporučuji Vám, abyste při jakékoliv kontrole prohlásil, že nepracujete více jak 3 hodiny denně. Jinak byste mohl mít problém.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.