Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

práce při id 1. stupně

Autor Hana
Předmět práce při id 1. stupně
Dotaz Dobrý den. Měla bych dotaz. Dceři byl přiznán ID 1.stupně. Může při něm pracovat jako OSVČ na vedlejší činnost? A kolik musí odvádět sociálního a kolik zdravotního pojištění? Děkuji za odpověď a radu Hana

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Hano,

při pobírání ID I. stupně Vaše dcera může pracovat skoro bez omezení. Určitě může být OSVČ. Odvod zdravotního a sociálního pojištění je stejný, jako u ostatních OSVČ. Pouze může využít úlevu na dani z příjmů, ale to až při podání daňového přiznání.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji.