Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Práce při I. st.

Autor Aleš Hampl
Předmět Práce při I. st.
Dotaz

Dobrý den,

před dvěma roky mi bylo přiznáno zdravotní postižení I. stupně (35%). Po propuštění ze zaměstnání jsem se dodnes živil jako OSVČ. Protože se mi nedaří zajistit zakázky, rozhodl jsem se hledat zaměstnání. Našel jsem administrativní pozici, ale jen na plný úvazek. Pokud nastoupím na HPP k tomuto zaměstnavateli, mohu přijít o invalidní důchod? Přece zaměstnání mou invaliditu nevyléčí? Píchám si inzulin 4x denně a mám diabetickou neuropatii (50%).

Děkuji    LH

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Hample,

při pobírání I. stupně ID můžete být normálně zaměstnán.

S pozdravem Václav Krása