Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Práce při 3.stupni ID

Autor Martina
Předmět Práce při 3.stupni ID
Dotaz

Dobrý den,pane Kráso,

prosím Vás o radu.Mám 3.stupeň invalidity kvůli těžkému astma a pobírám 5.tis Kč měsíčně což vydám tak za léky..Musím tedy pracovat na plný úvazek,abych mohla vyžít. Pracuji jen u počítače kde zadávám data. Jsem zvána na posudkovou kontrolu. Chci se zeptat má právo posudkový lékař úplně mi odebrat ID kvůli tomu,že pracuji?Mám v posudku větu: nadále není schopna výdělečné činnosti za zcela mimořádných podmínek. Moc děkuji za odpověď.

S pozdravem

Martina

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Martino,

posudkový lékař může rozhodnout v zásadě cokoliv. Doporučuji Vám, abyste se o Vaší práci moc nezmiňovala. Nemusíte uvádět, že pracujete na pklný úvazek.

S pozdravem Václav Krása