Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

práce při 3. stupni ID

Autor Motyčková Dagmar
Předmět práce při 3. stupni ID
Dotaz

Vážený pane Kráso,

v lednu letošního roku mi byl přiznán ID 3. stupně, kde je uvedeno, že nemohu pracovat ani za zcela mimořádných prac. podmínek. V dosavadní práci jsem ukončila prac. poměr. V březnu se mnou uzavřeli novou pracovní sml, kde je uvedeno, že budu vykonávat práci v rozsahu 12 hod. týdně.  Jak těch 12 hod odpracuji je na vzájemné dohodě. Je to klasická pracovní smlouva. Mohu mít takto smlouvu uzavřenou aniž bych přišla o ID 3. stupně? Děkuji za odpověď.

Motyčková Dagmar

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Motyčková,

12 hodin týdně není velký rozsah pracovní činnosti. Proto si myslím, že by Vám toto zaměstnání nemělo způsobit nějaký problém při pobírání ID III. stupně.

S pozdravem Václav Krása