Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Práce při 3. stupňi dlouhodobe inv.

Autor Lucie Pivodová
Předmět Práce při 3. stupňi dlouhodobe inv.
Dotaz Dobrý den, otec má 3. stupeň dlouhodobé invalidity a chtěl by být zaměstnán na zkrácený úvazek(cca. 4 hod.) u obce, která má sro. Ale obec se vymlouvá na malý rozpočet, že ho nemůžou zaměstnat.Jakou má ta obecní sro možnost příspěvků od státu na podporu v zaměstnanosti?A kolik by si mohla odečíst z daní na jeho zaměstnání?Děkuji

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Pivodová,

pokud Váš otec nemá v rozhodnutí poznámku, že je osobou, která může pracovat za mimořádných pracovních podmínek, tak doporučuji, aby pracoval nejdéle na třetinu pracovního úvazku. Pokud tuto poznámku má, může pracovat bez omezení. Obec může obdržet příspěvek na zřízení chráněného pracoviště, příípadně může obdržet příspěvek na mzdu takového pracovníka, ale jen v případě, že Váš otec by byl v evidenci úřadu práce jako uchazeč o zaměstnání. Obec nemůže mít slevu na daní, protože neplatí klasickou daň z příjmů.

S pozdravem Václav Krása