Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Práce při 2.stupni ID

Autor Hana
Předmět Práce při 2.stupni ID
Dotaz Dobrý den. Pane Kráso, obracím se na Vás s dotazem a poprosit o radu. V letošním roce mi byl snížen ID ze stupně 3. na stupeň 2. s poklesem pracovní schopnosti o 60 %. Lékař dále popsal "posuzovaná je schopna vykonávat soustavnou činnost jen s podstatně menšími nároky na tělesné schopnosti". Tohoto dovětku se týká můj dotaz. Mohu pracovat jen 4 hodiny denně nebo víc? A musí být zaměstnavatelem zohledňován zdravotní stav, když mě již jako invalidní přijímal? Mnohokrát Vám Děkuji za odpověď Hana

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Hano,

při pobírání ID II. stupně můžete pracovat i více než čtyří hodiny denně a zaměstnavatel musí brát ohled na Vaše zdravotní postižení.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji.