Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

práce přesčas u invalidního důchodce

Autor Jolana Jedličková
Předmět práce přesčas u invalidního důchodce
Dotaz

Dobrý den, mám na Vás dotaz týkající se mé kamarádky. Pracuje ve firmě, která zaměstnává pouze invalidní důchodce. Kamarádka má část. ID a pracuje na 7 hodin denně. Posledních 14 dnů mají nařízenou práci přesčas - vyvěšen seznam na nástěnce - 2 hodiny denně. Nikdo to se zaměstnanci nediskutuje, prostě jim to je pouze oznámeno, že musí dělat přesčas. Dokonce nyní mají na výběr - buď 2 hodiny denně navíc celý týden a nebo 6 hodin v sobotu. Kamarádka včera obdržela výtku - hrubé porušení pracovní kázně protože se nezúčastnila některé dny práce přesčas. Toto však mistrové vždy oznámila dopředu - kontrola u lékaře. Výtku nepodepsala a napsala nesouhlasný dopis. Ředitel však oznámil, že ho to nezajímá a už z principu výtku nezruší a trvá na ní. Prosím - může vůbec touto formou nařídit práci přesčas invalidním zaměstnancům? Myslím si, že to nelze, pouze po vzájemné domluvě. Moc Vám děkuji. Jolana Jedličková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jedličková,

doporučuji Vám, aby se vaše kamarádka obrátila na inspekci práce nebo na ÚP. Zaměstnavatel nemůže takto trvale nařídit přesčasové hodiny,.

S pozdravem Václav Krása