Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

práce přesčas a péče o osoby invalidni 3 stupně a ztpp a2 st. bezmocnoszi

Autor Jaromír Langer
Předmět práce přesčas a péče o osoby invalidni 3 stupně a ztpp a2 st. bezmocnoszi
Dotaz Dobrý den.Pracuji jako zaměstrnanec čerp. stanice více jak 20 roku.CElou dobu podepisujeme neměnný plán služeb s tím,že přesčasy-nemoc kolegů,dovolené atd.nejsou uvedeny ve výplatní pásce ale je vyplácena mimo tuto. Dle smlouvy nám zaměstnavatel může nařídit přesčas jen max 7 hod.týdně, i když směna činí 12 hod denně -2 dny denní, 2 dny noční -6.00 - 18.oo a obráceně.Stává se ,že směny navíc nám nařizuje i několikrát po sobě atd.A ted k přesnému dotazu:Žiju ve společné domácnosti s manželkou a dcerou ,obě jsou invalidní 3 stupně,dcera mentálně postižená s bezmocností 2 stupně, já jsem určen soudem jako poručník. Dceru jsem si vzal z /USP před 1/2 rokem vzhledem k psychiatrickým problémům a nespokojeností s její péči.Zaměstnavatel při ukončení poměru kolegy odmítl přijmout další sílu s tím, že ji všichni ostatní budeme nahrazovat v rámci práce přes čas.Vzhledem k zdravotnímu stavu dcery i manželky mohu tuto směnu odmítnout,když vím,ze neplánovaná práce navíc během mé nepřítomností může ohrozit jejich zdravotní stav

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Langere,

přesčasovou práci může nařídit zaměstnavatel pouze v případě, že by došlo k nějakým nevratným škodám na straně zaměstnavatele. Jinak je přesčasová práce vždy na dohodě mezi zaměstnavatelem a zaměstnancem, ale nemůže být nařízena. Takže je to na Vás, abyste si se zaměstnavatelem domluvil rozsah práce přesčas s tím, že, když dojde k nějaké komplikaci ve Vaší rodině, zaměstnavatel tuto skutečnost zohlední.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji