Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Práce přesčas

Autor Lada
Předmět Práce přesčas
Dotaz Vážený pane Kráso, dovoluji si Vás požádat o informaci: z důvodu přiznání invalidního důchodu druhého stupně se mnou zaměstnavatel sjednal zkrácenou šestihodinovou pracovní dobu (samozřejmě s poměrným snížením platu). Tato iniciativa přišla z jeho strany. Může mi nařídit práci přesčas? Děkuji Lada

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Lado,

přiznání ID II. stupně není důvodem ke snížení pracovního úvazku. Neměla jste na něj přistoupit. I při zkráceném pracovním úvazku je možné nařídit přesčas.

S pozdravem Václav Krása