Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Práce přes čas

Autor Lenka
Předmět Práce přes čas
Dotaz Mám I.stupeň invalidity a chci se zeptat,jestli může zaměstnavatel mě nutit pracovat přes čas. Vím, že bych to nezvládla jelikož mám vrozenou vadu. Jak se mohu proti tomu bránit? Děkuji.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Lenko,

obecně platí, že zaměstnavatel nemůže platit zaměstnance k přesčasům. Může se s ním na práci přesčas dohodnout. Samozřejmě, pokud víte, že byste práci přesčas nezvládla, tak by to zaměstnavatel měl akceptovat. Pokud to nebude akceptovat., tak byste se musela obrátit na Inspekci práce, která má pracoviště v každém okresním městě.

S pozdravem Václav Krása