Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Práce OSVČ při 3. stupni invalidity - změny

Autor Milena
Předmět Práce OSVČ při 3. stupni invalidity - změny
Dotaz

Dobrý den,

mám nyní 2.stupeň INV a bylo mi doporučeno vzhledem k další závažné diagnóze, že už nyní si mohu požádat o stupeň 3. . Ale já bych nechtěla být doma a pokud budu moct pracovat raději bych pracovala na stejné pozici jako nyní. Práce je lehká nenáročná spravuji eshop a zároveň prodávám. Jde mi o to, že pokud budu po plánované operaci páteře třeba rok doma jako OSVČ budu mít velice nízkou nemocenskou a vzhledem k tomu, že žiji sama jsou mé platby v rodinném domě dost vysoké mám strach, že bych se ani neuživila. Budu mít možnost pracovat po tom co mi dají 3. stupeň INV a neseberou mi ho pokud budu pracovat? V minulosti jsem již 3. stupeň měla a pokusila jsem se pracovat v chráněné dílně, ale i tam mě nechtěli protože jsem měla v posudku tu větu o tom, že já nesmím pracovat ani za zcela mimořádných podmínek, takže ani na 3h denně mě nechtěli dále zaměstnávat, musela jsem skončit. Jak je to nyní změnilo se něco v tom jak mohou a nebo nemohou pracovat osoby s 3. stupněm INV a jak je to s těmi s OSVČ.

Děkuji za odpověď

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Mileno,

při přiznání III.stupně ID, pokud není uvedeno, že můžete pracovat za mimořádných podmínek, vždy doporučuji pracovní aktivitu přibližně v rozsahu 3 hodiny denně. Pokud jste OSVČ, tak skutečný počet odpracovaných hodin se dá těžko zjistit. Takže je to na Vás, jak se rozhodnete.

 S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji