Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Práce na ŽL

Autor Petr
Předmět Práce na ŽL
Dotaz Dobrý den pane Krása, potřeboval bych poradit.Je mi 32 let a jsem v PID (mám svalovou atrofii Kugelberg-Welanderové, a teď mi v páteři našli že mám něco s plotýnkama , nějaké označení L5/S1 mám v papírech) s padám pod písmeno c, tudíž nemůžu být zaregistrován na ÚP, ale řekli mi , že když si najdu práci tak pracovat můžu, ale už to zkouším cca 2 roky a pořád nikde nic.Tak se chci zeptat, můžu si udělat živnostenský list - na přepravu osob, ale nebude to taxi - jezdil bych svým vlastním autem, od státu jsem na to auto nedostal příspěvek?Kdybych se ten ŽL udělal, mám se bát, že by mi ten PID vzali? Děkuji a s přáním hezkého dne Petr

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Petře,

živnostenský list si můžete zřídit i při ID III. stupně, ale neměl byste pracovat více než 3 hodiny denně. Měl byste umět prokázat, že nepracujete víc jak tři hodiny denně.

S pozdravem Václav Krása