Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

práce na VPP

Autor ivana jadrná
Předmět práce na VPP
Dotaz Dobrý den.Pobírám invalidní duchod 1.stupně.Nyní se mi naskytla možnost pracovat na zkrácenou pracovní dobu,ale na VPP.Co to pro mne znamená pracovat na vedlejší pracovní poměr?Děkuji za odpověd.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jadrná,

především VPP neznamená vedlejší pracovní poměr, ale veřejně prospěšné práce. Při pobírání I. stupně ID můžete pracovat na VPP. Jen si pohlídejte, aby úřad za Vás platil sociální a zdravotní pojištění. při pobírání ID I. stupně můžete pracovat, ale vždy volte takové zaměstnání, kdy zaměstnavatel řádně strhává a odvádí zdravotní a sociální pojištění.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji