Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

práce na smlouvu či DPP ?

Autor Hana
Předmět práce na smlouvu či DPP ?
Dotaz Vážený pane Kráso, mám ID 3. st. a zajímalo by mě, zda je pro mne nějak výhodnější pracovat na 20 hodin týdně na řádnou smlouvu nebo jen na DPP. Uvažuji tak, že v případě smlouvy by mi byly hrazeny odvody do sociálního systému a tudíž by se mi o to jednou navýšil důchod. Je tato úvaha správná? nebo budu mít jednou stejný důchod jako mám ID ať pracuji či ne?? V případě DPP by zaměstnavatel za mne tedy nic neodváděl. Pro co se mám rozhodnout??? děkuji Hana

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Hano,

samozřejmě, že je pro Vás lepší pracovat na řádnou pracovní smlouvu, a to přesně proto, jak píšete. Budete platit sociální pojištění a Váš zaměstnavatel bude také přispívat. Což se Vám samozřejmě musí ukázat při výpočtu starobního důchodu.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji