Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

práce na noční směny verzus péče o dítě zdravotně postižené

Autor Simona
Předmět práce na noční směny verzus péče o dítě zdravotně postižené
Dotaz Dobrý den p.Krása, obracim se na Vás prosím s žádostí o radu. Mám ID 1.st.dále jsem osobou pečující o osobu zdravotně těžce postiženou 3.st. jedná se o syna, kterého dopravuji pravidelně do školy12 let. Pracuji na vrátnici, kde jsme doposud měli směnový model 2 dny denní - 12 hod. služby, 1 den volna, 2 noční 12 hod.služby 3 dny volna. Nyní kompetentní osoba přichází nenápadně s modelem, bud chodit 4 denní 12 hodinové služby a 4 dny volna, nebo 4 noční a 4 dny volna. Komu se to nelíbí at si jde. Bohužel ani jeden z modelů mi nesedí, se 4 denní nezvládám péči o syna, domácnost, jeho dopravu do i ze školy, noční zase z toho důvodu, že se mi obtížně stíhá vracet se domů vyzvednout dítě, následně ho dovést ze školy a případně i vyzvednout. Manžel chodí na 3 směny, je to těžké to vše skloubit. Jsem migrenik s aurou, tam se noční nedoporučují, ty dvě noční se dali ještě trochu zvládnout ale 4 už vážně nedám. Jak se správně zachovat? může mě zaměstnavatel nutit do tohoto směnového modelu? případně jak a jakou dát výpověd? Práci mám ráda, velmi mě mrzí že přichází tyto změny. Děkuji za Vam Simona

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Simono,

zaměstnavatel je ze zákona 262/2006 zákoník práce povinen zohlednit při stanovení pracovní doby zdravotní stav pracovníka, ale také, pokud pracovník pečuje o osobu, která je ve II. a vyšším stupni míry závislosti. Doporučuji Vám, abyste zaměstnavatele oslovila a požádala jej o zohlednění Vaší situace. Můžete se obrátit i na Inspekci práce, ale asi by bylo lepší se dohodnout se zaměstnavatelem, nežli prostřednictvím Inspekce práce.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji