Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

práce na DPP při plném invalidním důchodu

Autor Dáša Najbrtová
Předmět práce na DPP při plném invalidním důchodu
Dotaz

Vážený pane Kráso,

jsem plně invalidní podle par. 39 odst. 1 písm. a)  zák. č. 155/1995 Sb a marně se snažím zjistit, zda a za jakých podmínek si smím k důchodu přivydělat. Protože na Vašich stránkách vidím, že podobné dotazy zodpovídáte velice často, zřejmě to nebude jen moje chyba. Mám nabídku pracovat na pár hodin doma (překlady, redakční úpravy), například na Dohodu o provedení práce, maximálně na 10 hodin týdně (delší dobu vsedě ani nezvládám), s výdělkem maximálně 8 tisíc korun měsíčně.  Buďte tak laskav a poraďte mi, jestli mám nabídku přijmout a za jakých podmínek, aby neohrozila pobírání důchodu. Práce by mne těšila a navíc bych si mohla ověřit, co jsem schopna zvládnout. Děkuji Vám, Dáša Najbrtová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Najbrtová,

domnívám se, že při pobírání DIČ, který Vám byl přiznán, můžete bez problémů vykonávat práci, kterou popisujete. Při případné kontrole byste neměla mít žádné problémy.

S pozdravem Václav Krása