Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

práce na DPP při ČID

Autor Fialová
Předmět práce na DPP při ČID
Dotaz

Dobrý den pane Kráso,

po delší době Vám opět píši dotaz a snad jako už u předešlých mých dotazů nebude opět pro Vás problém mi na něj odpovědět. Předem moc děkuji.

Již od srpna 2011 hledám práci při ČID který mě posudková přiznala po PID. Podala jsem i námitku a nyní mám podstoupit novou posudkovou kontrolu v Olomouci. Počítám s nejhorší variantou.

Ráda bych ale věděla, jak a co pro mě plyne v případě že náhodou nastoupím do práce kde nabízejí pouze smlouvu na DPP, pokud bych měla ještě ČID kdo za mne bude platit v tomto případě zdravotní pojistění a sociální? Vím že firma jej v tomto případě neplatí.

Také vím že se nezapočítává odpracovaná doba do důchodu pokud jde o práci na DPP.  Ale, pokud jsem zároveň na ČID není to započítáváno jako odpracovaná doba?

Nevím zda se v mých dotazech vyznáte, snad ano. Moc děkuji za odpovědi.

s pozdravem

Fialová N.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Fialová,

pracovat na DPP můžete bez obav při pobírání ID jakéhokoliv stupně. Při pobírání ID II. stupně jste zdravotně pojištěná a tudíž se o to nemusíte starat. Pokud chcete, aby Vám byly počítány roky na starobní důchod, musíte se přihlásit na ČSSZ jako plátce a platit minimální pojištění.

S pozdravem Václav Krása