Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

práce na doma

Autor Monika
Předmět práce na doma
Dotaz

Dobrý den, trochu mě "jakož to zaměstnance se ZP" straší jedna z nových podmínek pro nárok na uzavření dohody s úřadem práce formulace cituji: (zaměstnával nadpoloviční většinu zaměstnanců, kteří jsou osobami se ZP, na pracovištích, která nejsou jejich bydlištěm,) vzhledem k to mu že jsem pracovník na domácím pracovišti. Budu rád za jakékoli ohlasy.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Moniko,

skutečně to tak je, že nová úprava vyžaduje, aby zaměstnavatel zaměstnávající více než 50 % OZP neměl většinu OZP tzv. domácích pracovníků. Je to opatření, které má sloužit k tomu, aby v této oblasti nedocházelo k podvodům, což se velmi často stávalo. Tuto podmínku lze splnit i tak, že domácí zaměstnanec se dostavuje k zaměstnavateli nepravidelně několikrát za měsíc ke konzultacím a podobně.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji