Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Práce na částečný úvazek + výplata renty

Autor Petr
Předmět Práce na částečný úvazek + výplata renty
Dotaz Hezký den pane Krása, prosím o informaci ohledně práce na část.úvazek. Jsem v ID.II.st. a v posudku napsáno (schopen práce v min. rozsahu a intenzitě) + v lékař. zprávách z ortopedie schopen práce max. 4.hod/den, nejlépe práce z domova. Po dlouhé době jsem si našel práci, kde hledají pouze OZP s prac. docházkou 10 - 15 hodin týdně, která vyhovuje mému zdravotnímu stavu (práce v kanceláři). Pobírám též rentu z prac. úrazu a potřebuji zjistit, zda se musím odhlásit z evidence ÚP, aby mi pojišťovna vyplácela rentu v plné výši do ušlého zisku pobíraného před vznikem úrazu, nebo se musím z ÚP odhlásit, aby mi pojišťovna nestrhávala stále z výplaty renty min.mzdu? Moc děkuji za odpověď s pozdravem Petr.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Petře,

pokud máte zaměstnání, tak se samozřejmě musíte odhlásit z evidence ÚP a zároveň nahlásit pojišťovně, že již nejste v evidenci ÚP a že by Vám měla vyplácet rentu, která bude snížena o Vaši výplatu. Musíte si dohodnout nějaký způsob, jak bude pojišťovna zjhišťovat Váš příjem. Myslím, že by to měla automaticky dělat Vaše mzdová účtárna., aby bylo jisté, že údaje jsou pravdivé.

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.